Fotograf u vý-letu do nebe

[rev_slider alias=“karel-letadlo-kunovice2019″]

Fotograf u (vý)letu do nebe a zpět

 

Když jsem byl na oslavě 80. narozenin strejdy Karla, jako host i jako fotograf, měl jsem možnost být u toho, když dostal zážitkový dárek „Cestu do nebe“. První co mě okamžitě napadlo, jsem ihned zavrhnul, protože Karel stále vyjde na každý kopec s úsměvem a elánem a nechává za sebou upocené mladíky. Možnost byla jen jediná. Vý-let do nebe letadlem. 🙂

Strejda byl, stejně jako já, pozitivně překvapen a tak není divu, že jsme se po pár týdnech setkali na letišti v Kunovicích. Místní Slovácký aeroklub pořádá vyhlídkové lety s možností si podržet knipl a vyzkoušet, jaké to je, býti na chvilku pilotem.

Vše začalo školením. Dostal jsem povolení udělat pár fotek. Samozřejmě, že jsem i trochu poslouchal. Za necelou hodinku probrali asi všechno od aerodynamiky, počasí až po navigaci přes mapu. Sever tam nahoře pomocí stínu nebo lišejníku na stromě nejde moc dobře určit, takže bylo potřeba nabrat nové informace.

Drobný déšť ustal, mraky se začaly protrhávat a instruktor vyrazil s první skupinou do nebe nad Kunovice, Uherské Hradiště, směr Zlín a zpět. Strejda Karel, jako téměř vždy, narazil i zde na své učně, tedy jen jednoho. Bylo to velmi milé setkání a tak není divu, že čekání na Cessnu uběhlo jako voda.  Voda je také velmi důležitá u létání malými letadly. Musí jí totiž zůstat co nejvíce dole na zemi. V kabině není toaleta, ta je na velmi viditelném místě v prostoru aeroklubu. Ti co pozorně naslouchali předletové instruktáži, pochopili, že nemusí jít pouze o urgentní problémy s vodou… 🙂

Cessnu si ráno pro jistotu proklepla Karlova manželka, teta Miluška. Francouzské hole jsou ideálním nástrojem pro ověření funkčnosti pohyblivých části letadla. Předletová inspekce dopadla na výbornou, viz titulní fotografie.

Nastala hodina H, a tak jsme se přesunuli na odletovou plochu. Nebyl jsem jediný fotograf, který se snažil zachytit poslední okamžiky před startem. Naštěstí to nebyla žádná tlačenice. Jedna fotka před letadlem, několik snímků v kabině. pak jen zamávání s přáním šťastného návratu a Karel letí do nebe.

Strejda se po hodině vrátil z nebe na zem. Byl plný dojmů a myslím, že to byl nezapomenutelný zážitek nejen pro něj, ale i pro mě.

Plánujete zachytit rodinnou nebo společenskou událost?

Petr – fotograf Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž.

 

Na začátek krátké video 🙂

Strejda Karel u WC.

Fotografie Cessny a paní s holemi.

Školení u stolu, kde sedí tři lidé.

Muž vychází ze dveří,

Registrace u stolu, kde sedí dívka.

Pan s brýlemi u modré zdi.

Pan s brýlemi u letadla.

Pan v kabině letadla.

Letadlo u hangárů.

Letadlo na přistávací ploše.

Muž vystupuje z letadla.

Muž si podává ruce s dalším mužem.

Muž u modré zdi dává palec nahoru.

 

Další příběhy na blogu.