Předsvatební focení a zásnuby

Není lepší možnost jak se seznámit a vyzkoušet svatebního fotografa ještě před svatbou. Jde o zážitek, ze kterého vzniknout nejenom emotivní předsvatební fotky, ale na prvním místě především důvěra mezi snoubenci a fotografem.

Předsvatební focení si vždy užíváme, jak před objektivem, tak v kavárně nebo zahradní restauraci. Žádný spěch, žádný stres. Existuje i možnost tajného zásnubního focení se žádosti o ruku své vyvolené. Zde tedy trochu stresu asi najdeme, zejména na straně fotografa.

 

Focení začíná výběrem vhodného termínu. Ideálně, pokud si zarezervujeme raději hned dva, pro případ, kdyby opravdu padaly trakaře. Spousta párů využívá předsvatební fotografie například pro výrobu svatebního oznámení. V tomto případě bych doporučil zorganizovat focení alespoň čtyři měsíce před konáním svatby samotné, aby byl dostatek času na zpracování fotografií a na následné další účely.

Jak dlouho a kde?

Samotné předsvatební focení zabere zhruba dvě až čtyři hodiny. Zdá se vám to hodně? Věřte mi, uteče to jako voda. Zvolit se dá zajímavé místo v místě vašeho bydliště a samozřejmě, jako svatební fotograf Praha vám mohu také doporučit procházku hlavním městem. Rozhodně začínáme nebo končíme v kavárně či restauraci. Vždy jsem překvapený, kolik společných témat a zájmů se snoubenci nacházíme.

Co na sebe?

Ideální je vybrat vhodné oblečení vzhledem k místu, kde se focení uskuteční. Jednoznačně doporučuji se s partnerem sladit, jak stylově, tak i barevně. Rádi sportujete? Super, můžete se obléknout do cyklodresu nebo se nechat vyfotit na tenisovém kurtu. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. K fotografování je možné s sebou vzít kamarády nebo také domácího mazlíčka.

Jde především o to užít si tyto chvíle, uvolnit se a s úsměvem a dobrou náladou vytvořit fotografie, které o vás jako o páru vyjádří váš styl, humor a charakter.