Alexandra & Martin

SVATBA NA RANČI V KOSTELANECH

Svatba v Kostelanech má pro novomanžele a fotografa mnoho výhod. Nemusíme nikam jezdit, vše je za prvním nebo druhým rohem. Výborně vaří. Neodolal jsem a zašel na kus řeči za kuchařem, protože jídlo bylo více než vynikající.

Další výhody? Poměrně hodně pokojů pro hosty, které nejsou vůbec malé, ale docela dlouhé a široké, takže se v nich dá fotit nevěsta s družičkami i ze šesti metrů.
Velký bar s příjemnou obsluhou a prostor před restaurací, kde se dá posedět nebo postát a klábosit o tom, jak má nevěsta krásné svatební šaty, nebo kdo je nejžhavější kandidát na další svatbu.

Nevýhody? Ženich a nevěsta s rodiči mají za zády okna. Pokud nemáte blesky nebo Nikon (s ISO invariance čipem), tak to máte za slunečního počasí trochu složitější. Já mám Canon, ale naštěstí opravdu hooooodně blesků, takže jsem neměl obličeje novomanželů černé nebo naopak totálně přepálená okna v pozadí.

Na svatbě jsem znal docela dost lidí, protože Saša s Martinem pozvali své kamarády, kterým jsem také fotil svatbu. Připadal jsem si tam tak trochu jako příbuzný. Má to pro mě i „velkou nevýhodu“, protože svým „bývalým“, které potkávám na svatbách, dávám zdarma fotografie mimo rámec zakázky. Taky je v průběhu svatby více fotím a dost často již s dětmi. A všichni již umí velmi dobře ovládat a držet moje blesky, což se mi náramně hodí. 🙂

Co je na této svatbě pikantní?
Fotky ještě nebyly odevzdány. A důvod? Netradiční svatební cesta. Novomanželé to na půl roku zapíchli v práci a teď je všichni sleduji na FB, jak si užívají dobrodružství ve dvou v Asii. Naposled jsem je viděl pod Annapurnou… 🙂

Petr – svatební fotograf

PŘEDSVATEBNÍ FOCENÍ V PRAZE