Svatba na Pasekách

[rev_slider alias=“2019w-fialovi“]

 

Svatba na pasekách kousek od Zlína

Svatba na kopci s výhledem do krajiny je vždy vynikající volba. Trochu ji může narušit snad jen nepřízeň počasí. Tak se i málem stalo při svatebním obřadu Jitky a Petra. Celý den bylo hezky, jenom na 14. hodinu se nemilosrdně blížil na radaru velký mrak s deštěm. Otázka tedy nezněla, jestli ano nebo ne, ale kdy.

Svatební fotograf není na svatbě jenom proto, aby fotil, ale také proto, aby i trochu organizoval. Slečnu z městského úřadu jsem poprosil, aby vybrala nejkratší možnou básničku a tu ještě o polovinu zkrátila. Slečna tak učinila. Nějak jsem ale zapomenul informaci přeposlat i opernímu zpěvu doprovázenému kytarou. Začalo mírně kapat a Mario přidával jednu sloku za druhou. Nebyl jsem sám, kdo byl v tu chvíli trochu nervózní. Naštěstí nás hustý déšť minul o pár stovek metrů.

Nevím, jak novomanželé objevili tuto lokalitu, ale vybrali si moc dobře. Paseky mají spoustu výhod, jako bezproblémové parkování, vše na dosah ruky, dětský koutek na každém rohu, velkou otevřenou stodolu s místem pro raut, posezením a taky místem pro kapelu s tanečním parketem. Ale hlavně, v deset hodin večer můžete zábavu ještě více rozproudit, protože si na hluk rozhodně nikdo stěžovat nepřijde. V našem případě se hrálo snad až do 5. hodiny ranní, ale to jsem naštěstí již dávno zaslouženě odpočíval v horizontální poloze. Ještě druhý den mi stále zněly v hlavě písničky ve 100% angličtině od Stinga a jiných top zpěváků a kapel.

Za zmínku rozhodně stojí, že si ženich mohl vybrat, s kým se ožení. Zájem mělo asi více dívek, do finále se dostaly jen dvě. Myslím, že zájem mít dvě manželky projevil i ženich, nikoliv však oddávající úředník. Takže nakonec „bohužel“ jen standardní svatba. Novomanželé museli šlapat na kole a odpálit míč předním kolem. Taky dostali Tatru plnou škváry, rozumějme mincí a ve stanovém městečku pro ně čekalo překvapení ve stylu luxusního eko-bydlení. Kapel se vystřídalo taky více, takže jsem si připadal jak na festivalu, kde zazněl i téměř autentický hlas Karla Zicha. Ta svatba prostě žila!

 

Petr – svatební fotograf

První fotografie ze svatby.

 

Už jste viděli fotky na blogu?