Podzimní svatba na Penzionu RS Trnava u Zlína

Svatba na podzim je pro fotografa trochu větší výzva. Počasí je nejisté, stmívá se brzy a nevěsta se bez kabátu již většinou neobejde. Z druhé strany je barevnost přírody naprosto výjimečná, západy slunce trvají o pár minut déle, takže svatební fotograf může zrealizovat více zajímavých fotek.

Opomenul jsem dodat, že příchod podzimu se nejlépe pozná podle toho, že kameraman již nepřijde na svatbu bos. 🙂

Dopolední focení příprav i příchod ženicha proběhly u rodičů nevěsty v Trnavě. Ženich si přijel pro nevěstu ve stylovém modrém BMW kabrioletu a dle harmonogramu jsme se vydali na 12 hodinu do nedalekého kostela. Byl jsem upozorněn, že pan farář nemá s focením v kostele žádný problém. A byla to pravda. Instinktivně jsem se však snažil dodržovat pevně zažitá pravidla. Simona a Jiří nebyli u oltáře úplně sami. Doprovázela je téměř dvouletá dcera Evička, která byla evidentně dobře vyspaná a obřad v kostele snášela naprosto v pohodě.

První zastavení novomanželů vedlo zpět do sídla rodičů, kde na ně čekal slavnostní koberec, špalír příbuzenstva a kamarádů, a také první novomanželský úkol – věšení prádla. Zvládli ho na jedničku. Později mi trochu vrtalo hlavou, zda se prádlo věší v dešti, ale studoval jsem jiný obor, takže jsem to nechal plavat. 🙂

Penzion RS Trnava je na oslavu svatby jako dělaný. Vypadá po rekonstrukci podstatně lépe než před několika lety. Co však tento rekreační areál dělá jedinečným je přístup personálu a výborná kuchyně.

Svatební fotograf by měl umět nafotit svatbu za každého počasí. Ano, pršelo nám přesně od konce obřadu až do noci a proto jsme většinu fotografií pořídili in-door. Tajně jsem doufal, že se u penzionu alespoň znovu objeví medializovaný medvěd Zlínského kraje. Nepřišel. Naposled byl spatřen snad někde až u Vsetína.

Pár fotek ze svatby i bez medvěda můžete ochutnat již dnes!

Petr – fotograf Zlín

NIKAM JEŠTĚ NEUTÍKEJTE

MRKNĚTE SE NA

BLOG

A co nějaký komentář? Dole je na to prostor!