Předsvatební focení u mlýna v Jalubí

Zvolit vhodné místo na předsvatební focení je někdy fuška. S nápadem nafotit rande u mlýna přišla Katka s Jirkou a předsvatební fotograf byl samozřejmě velmi potěšen. Navíc, snoubenci chtěli s sebou vzít Jessie a psy na fotkách miluji. Nebylo co řešit, vydali jsme se fotit pár kilometrů za Zlín.

Mlýn nad Jalubím je velmi atraktivním místem ve Zlínském kraji a tak jsem se trochu obával, že zde potkáme více než jednoho dalšího fotografa. Nestalo se tak. Naprosto pusto, prázdno.  Před několika lety jsem u mlýna narazil na fotografický workshop s milionem a půl fotografů, takže jsem se nějak intuitivně Jalubí posledních pár let vyhýbal.

Hned naproti přes cestu je další zajímavé místo na focení. Rovná a dlouhá polní cesta. Katka s Jirkou začali honit Jessinu po poli, které v některých místech připomínalo krajinu pod Kyjovem. Až mi z toho srdce zaplesalo radostí. Udělali jsem pár fotek a plynule přešli přes cestu ke mlýnu, kde jsme vydrželi blbnout až do západu slunce.

Rád fotím s bleskem a ve většině případů beru s sebou i svého asistenta, bez kterého bych stativ s větším softboxem nemohl asi vůbec využít. Nastavení blesku někdy zabere chvilku času navíc, ale výsledky za to stojí.

Tohle předsvatební focení mělo mé jedno poprvé. Díky úrazu při sportu, pár dní před svatbou, jsem nebyl schopen vyfotit svatební den. Ano, i tohle se může stát, ale komunita svatebních fotografů funguje dokonale a tak bych chtěl tímto velice moc poděkovat Mirkovi Bednaříkovi z Olomouce, který svatbu nakonec nafotil. A také mému oblíbenci, svatebnímu fotografovi Jindrovi Nejedlému, za kontakt na Mirka.

Petr – předsvatební a svatební fotograf

 

Dvojice se psem.

Pes s klackem v hube a lájicí se snoubenci.

Snoubenci se líbají a pes je pozoruje.

Dvojice na poli.

Snoubenci sedí u mlýny.

Mlýn na samotě.

Snoubenci u zdi.

Tváře snoubenců.

Skok s rukou nahoře.

Hrátky se psem.

Modrá obloha a snoubenci.

Mlýn jako silueta.

Silueta snoubenců u mlýny.

UŽ JSTE VIDĚLI BLOG? 🙂