Sparta padla ve Zlíně

[rev_slider alias=“sledge-zlin-sparta-2019″]

Sparta ve Zlíně padla

Nečekal jsem tak jasný výsledek. Zlín porazil v první utkání sezony na domácím ledě Spartu 5:0.  Branku soupeře demoloval Joppa, který překonal Vápenku celkem čtyřikrát. Sledoval jsem fotoaparátem  i Šafiho, zda si občas nepoplete na kterou stranu má vlastně hrát, ale tam problém nebyl.

Sportovní fotograf by měl vytušit, kde si nejlépe stoupnout a již po pár minutách jsem se stěhoval k brance soupeře. Intuice byla správná, na focení toho bylo opravdu hodně, ale i tak jsem dostal sprďana. Slíbil jsem Honzovi Matouškovi, že ho vyfotím s novou helmou, ale přes celé hřiště to prostě nejde. Tak jsem to trochu napravil a začal si více všímat, co vlastně v té brance dělá.

Nový design helmy je velmi povedený, ale co když má kolega lepší. A tak si Honza v průběhu zápasu vynutil krátký break, kdy simuloval technické potíže se stávající helmou, aby následně dostal na hlavu helmu od Molina. Mně, jako fotografovi to bylo jasné, ale ostatní to asi neprokoukli.

Každý brankář má nějaký drobný rituál a já ten Honzův v sobotu odhalil. Viz tucet fotek dole. Asi už tuším, co budu fotit příští zápasy. Fotografie gólů začínají být nudné. 🙂

Zlín má výkonově vyrovnanější tým.  Většina mužstev v lize má pár vynikajících hráčů, kteří s pukem objedou klidně í celé hřiště, ale to nestačí, protože pak nemají komu přihrát. A navíc to není jen o hráčích, ale i strategii a úkolech na ledě a to má na starosti už několik led ve Zlíně historicky nejúspěšnější trenér parahokeje v lize – Tomáš Sedláček.

Petr – sportovní fotograf Zlín

 

 

Uklizeno! Přijde vůbec někdo na návštěvu? 🙂

 

 

 

 

 

DOŠLI JSTE AŽ SEM? CO SE JEŠTĚ PODÍVAT NA LAPP CUP?

 

Sledge hokejisté na ledě.