Kouzelná svatba na zámku Radíč

Jen hodinu pohodové cesty od hranice, kde končí Praha a ocitnete se na místě, jako z pohádky. Zcela nenápadná vesnička Radíč má ve svém srdci nádherný klenot, v podobě Chateau Radic, jehož historie spadá až do 14. století. Na zámku si naštěstí nehrají na luxus, ale na funkčnost. Je zde tolik zákoutí, až fotografa mrzí, že svatební focení trvá většinou jen pár desítek minut.

Mája a David mi udělali velkou radost, protože si zorganizovali odpolední svatbu, moji již takto třetí za sebou. Budoucí novomanželé, prosím, inspirujte se. Hosté postupně přicházeli, doladili uvázání kravaty nebo make-up a obřad mohl začít. Nepozoroval jsem nikde žádný stres.  Tedy do kuchyně jsem se nedíval. 🙂

Přibližně jednou za rok se mi poštěstí fotit církevní svatbu mimo kostel. Jestliže je oddávající evangelický kněz, tak je tato možnost zcela běžná a vřele ji mohu doporučit. Obřad pak netrvá jen 10 minut, ale něco přes půl hodiny a člověk se vždy dozví něco nového, co nevěděl. Třeba o manželském slibu, který praprahistoricky nebyl mezi ženichem a nevěstou….  Taky se zasměje, protože oddávající kněz prohodí nějakou tu vtipnou historku.

To, že nebude pršet, jsme všichni věděli již měsíc dopředu. Předpovídání počasí je posledních pár let docela snadné. Slunce do nás pražilo celý den plnou silou. Naštěstí je v těsném okolí zámku dostatek míst, kde se dají ve stínu nafotit zajímavé „momentky“, chladnou kapličku v to počítaje. Několik blesků se pak velmi hodí.

O perfektní svatební výzdobu, muziku, organizaci a spoustu dalších věcí se společně postarali David z Wonderful Weddings and Parties a Jirka – DJ Géčko. Chtěl bych jim poděkovat za pomoc při organizaci svatebního focení, speciálně za výpomoc u prskavkového špalíru, který jsme nakonec úspěšně zvládli.

Několik prvních fotografií ze svatby na zámku můžete vidět již dnes. Na konec článku je nově přidáno foto-video!

Petr – svatební fotograf Praha

 

Zámek Radič je připraven na svatbu.

Svatební šaty nevěsty v pověšené na dveřích.

Nevěsta s kadeřnicí

6enich se obléká do saka.

Venkovní cirkevní svatba před zámkem Radič.

polibek a zakončení svatebního obřadu.

Gratulace novomanželům - koláž.Všichni svatebčané mávají na zámku Radič.

Kaple na zámku Radič s novomanželi.

Nevěsta se svatební kyticí.

První tanec na svatbě.

Ulička z prskavek pro novomanžele na zámku Radič.

Západ slunce a novomanželé v objetí.

MOMENT, NIKAM NEUTÍKEJTE.

CO TAK SE JEŠTĚ PODÍVAT TŘEBA NA BLOG?

 

Nově přidáno i photo-video (pro zachování lepší kvality prosím nezvětšujte obraz)