Fotky Drásal 2020 Lukov

[rev_slider alias=“drasal-2020-lukov“]

Fotky Drásal 2020 – část IV

Už jsem jel zpět směr Zlín, protože se mi nechtělo čekat tři hodiny nad Lukovem. Pak jsem si ale řekl, že se tam jen na chvilku juknu. Ta chvilka se hodně protáhla. V lese je tma, ale dá se narazit na mezeru, kudy si slunce najde cestu a fotograf dostane šanci na zajímavou fotku. Hned první focení by mi možná zaručilo atraktivní snímky pádů do trávy. Ten pořadatel v zeleném jen tak pro nic za nic nekřičel: “Zpomal!“  V horizontální poloze tam prý skončilo přes 50 jezdců, což je až neuvěřitelně vysoké číslo. Čekat na zaváhání závodníka mi nepřijde úplně férové, a tak jsem šel výš ke svému cíli.

Vzal jsem si konečně s sebou blesk, protože jsem si chtěl prozářit stín v soutěsce mezi skalami. Obyčejný blesk by mi byl asi k ničemu, ale AD200 vydá za tři, takže jsem spíše ladil nejlepší umístění, což je zde asi pro fotografa největší výzva.

Únava u některých závodníků byla při průjezdu soutěskou docela patrná. Ti rozumnější raději slezli z kola. Skála je pořád tvrdší než koleno, loket nebo hlava pod přilbou. Do cíle závodu to bylo sice už jen 20 kilometrů, ale v terénu je to dalších 45 minut jizdy. Zajímalo by mě, kolik jezdců letos nedojelo v důsledku vyčerpání nebo technické závady.

Obrovský respekt všem co dojeli v ročníku 2020 až do cíle (i po limitu).

Těším se na příští ročník 2021.

Petr – fotograf Zlín

Prvních 45 minut   Pod Tesákem   Troják   Lukov

KLIKNI NA DALŠÍ STRÁNKY

Prvních 45 minut   Pod Tesákem   Troják   Lukov

Domů