Fotky Drásal 2020

[rev_slider alias=“drasal-2020-start“]

Fotografie z cyklistického závodu Drásal 2020

Parahokej v létě fotit nejde, americký fotbal je ve Zlíně pozastavený, Barum Czech Rally bude až za rok a svatební focení je letos převážně taky zrušeno. Neni divu, že fotograf ze Zlína uvítal přání svého kamaráda Přemka, zachytit jeho premiéru na Drasálovi. Do Holešova vyrazil nejenom za sportem, ale i podpořit nadaci a vybrat peníze na dobrou věc. Cyklisty jsem snad nikdy nefotil. Jen jsem tušil. že to bude pěkný fofr, a proto se v brašně mačkaly dva foťáky, jeden s dlouhým a druhý s širokým sklem. Na výměnu objedktivu by nemusel být čas. Pro strýčka příhodu jsem si přibalil i silnější blesk (AD200). Domluva byla jasná – udělat fotky na Tesáku, Trojáku a možná i pod hradem v Lukově.

Focení v terénu se hodně lišilo od původního plánu, že budu naprosto přesně sledovat polohu účastníka závodu. Sdílet polohu přes Google maps, která není založena na GPS je téměř k ničemu. Chyba je plus minus i hodina, zvláště v místech, kde je signál slabý nebo vůbec žádný.

Připadal jsem si občas jak sniper, který pořad míří na jedno místo, musí se pekelně soustředit, protože stačí dvě vteřiny lelkování, upocený kamarád zrovna vyjede z nepřehledné zatáčky a ideální záběr je v kelu. Teď už vím naprosto přesně, proč se v angličtině používá slovní spojení photo shoot. 🙂  Pálil jsem na všechno podezřelé nebo někdy jen tak, když jsem hledal ideálnější kompozici. Místo plánovaných cca 50 fotek jsem jich nacvakal dvacetkrát víc, takže jsem se rozhodl „pár“ ukázat. Zkoušel jsem různá nastavení a úpravy, takže styl není moc jednotný, ale snad to půjde přežít.

Na dohodnutých místech focení jsem byl tak s hodinovým předstihem, abych Přemu neminul. Protože se moudře rozhodl dát šanci mladším, nejel úplně v čele. Ti nejrychlejší byli vždy už za dalším kopečkem a na fotkách se proto asi nenajdou. Jen čistě náhodou jsem na Trojáku zachytil i pozdější vítězku v ženské kategorii – Martinu Sáblíkovou.

Pokud budu mít jako fotograf volnou sobotu i příští rok, tak rozhodně půjdu znovu fotit. Myslím, že po letošním blátivém „masakru“ už nikdo z mých kamarádů na Drásala dalších několik let nepomyslí, takže budu mít šanci fotit i jezdce v čele závodu. 🙂

Fotografie jsou rozděleny podle místa focení.

Petr – fotograf Zlín

PS: Jak složite je občas fotit konkrétního závodníka naznačuje úplně poslední fotka dole. Můj kamarád Přema je ten s červeným dresem. Najdete ho do 3 sekund?  🙂

Prvních 45 minut   Pod Tesákem   Troják   Lukov

Stále více lidí mě kontaktuje, zda nejsou alespoň na jedné fotce. Pokud pojedete příští rok a dáte mi na závod sdílení přes GPS, vaše šance na zajímavou fotku se podstatně zvýší.

Tak co, našli jste jste Přemka v červenem dresu tady na poslední fotce na mostě? Je mu vidět jen ruka.

KLIKNI NA DALŠÍ STRÁNKY

Prvních 45 minut   Pod Tesákem   Troják   Lukov

Domů