Focení psů je vždy zábava

[rev_slider alias=“bow-foceni-psu“]

Focení asi nejvychovanějšího psa ve Zlíně

Fotit psy není úplně jednoduché. Pokud se pes nebyl den nebo dva před focením venku proběhnout, je téměř nemožné udržet na uzdě jeho radost z pohybu. Skáče a běhá jako splašený a to všude možně, jenom ne tam, kde ho potřebujete. Začít v tomto případě s focením o něco později se vyplatí. Každý pes je jiný a často to chce hromadu trpělivosti, aby se výsledné fotografie povedly.

Bou je ale jiná kategorie. Umí perfektně poslouchat. Je téměř jako model, který udělá přesně to, co mu řeknete. Na povel vydrží sedět, otočit hlavu, zaštěkat, … Možná by mu slušelo trochu více úsměvu, ale to bych chtěl už asi moc. 🙂  Na stejném místě jsme fotili už před dvěma roky a od té doby Bou ještě více zmohutněl a je z něho opravdu krasavec.

Foto psa, který sedí na sněhu.

Černá srst a focení na sněhu je malinko komplikovaná záležitost. Je to podobná situace, jako když fotím svatbu pod rozpáleným sluncemi, kde je nevěsta v bílém, v ostrém kontrastu s černým sakem ženicha.

Dnešní akce byla o testování světel a byla bohužel velmi, velmi krátká. To v mrazivém počasí vyhovovalo všem, kromě mě, protože utahat fotografa, když má foťák v ruce, není až tak snadné. 🙂

Focení psů je docela zajímavá disciplína a pevně doufám, že se silnějšími blesky bude v Praze nebo ve Zlíně ještě více příležitostí. Přírodní světlo je samozřejmě super, ale ne vždy je ho dostatek a tak se „drobná“ výpomoc vyplatí.

Máte zájem o fotky vašich čtyřnohých kamarádů? Ozvěte se.

Petr – fotograf Praha, Zlín a celá ČR

NEUTÍKEJTE !
CO TAK SE PODÍVAT NA BLOG?

Portrét snoubenců a dvou psů před kmeny stromů.

Pes hledí nahoru mezi nohami snoubenců.