Svatba na zámku v Buchlovicích, Zlínský kraj

Obřady na zámku jsou vždy o něco atraktivnější, a to především díky zajímavým interiérům a rozlehlým zahradám. Ne jinak je tomu na zámku v Buchlovicích. Když k tomu vyjde i počasí, není co řešit.

Jana a Mikuláš udělali svatbu v „půli“ cesty mezi Košicemi a Prahou. Volba padla právě na zámek Buchlovice a fotografa z Prahy a taky ze Zlína. 🙂

Fotografovo ráno začalo v nevěstině pokoji. Lenka z Lenés Make-Up Centra měla nevěstu již plně pod svou kontrolou, takže jsem jen nastavil foťák a začal hned blýskat. Tedy až poté, co jsem odstranil televizi z pozadí, která opravdu hodně rušila kompozici. Jedno musím Lence přiznat, snad ještě nikdy jsem neviděl tak velkou pečlivost a smysl pro detail. Výsledek stál ta to.

Při česání byl nedostatek místa, ale díky velkému zrcadlu jsem se jako fotograf nemusel tisknout do koutu mezi dveře a stěnu. Ženich byl hned ve vedlejším pokoji, focení s ním bylo během několika minut hotové.

Svatebčané se postupně sjížděli a někteří již i vyrazili do nedalekého zámeckého parku, kde v Sala terrena nedočkavě očekávali snoubence Janu a Mikiho. Podle množství fotek, bych řekl, že obřad byl spíše delší a vzorně organizovaní svatebčané pak venku vytvořili špalír a foukali na novomanžele o 106 bublinky z bublifuků.

Následovaly gratulace, trocha focení, přivítání před hotelem, slavnostní přípitek, oběd a cesta zpět na krátké odpolední focení do parku. Asi žádný svatební fotograf nemá rád ostré slunce, ale park má naštěstí spoustu zákoutí, kde lze nalézt trochu stínu.

Večerní oslava byla okořeněna tradičním svatebním tancem ze Slovenska, při němž si na své přijdou snad všichni hosté i nevěsta. Jen ženich je tak trochu až do závěru stranou. Po téměř nočním focení se siluetou Buchlovského hradu jsem se ještě zaměřil na prstýnky a následně zamířil zpět, směrem na Zlín.

Petr – Zlínský kraj

MOMENT

UŽ JSTE VIDĚLI FOTKY ZE ZÁSNUB ???

TADY JSOU

Dvojice snoubenců v objedtí před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Praze.